Ако мислевте дека вие сте баксуз, погледнете како им поминал денот на овие луѓе

„Сè што може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку“. Ова е првото нешто што ни паѓа на ум кога имаме лош ден. И тоа е особено болно кога вашите неуспеси започнуваат рано наутро. Вашата прва реакција е обично лутина, потоа оди кон прифаќање, а третата фаза е кога сакате да им кажете на сите на вашата несреќа на смешен начин. Некои луѓе дури успеваат да ги овековечат овие несреќни моменти на камера.

„Првата ноќ на одмор и одиме да го пуштиме креветот за деца. Одеднаш слушнавме силен звук на крцкање “.

„Земав лубеница за да го прославам топлото време, но зимата во Канада реши да се врати“.

„Направив кафе додека сè уште бев полу заспан“.

„Јас решив дека ќе се шминкам во автомобилот, како глупача“.

„Мислев дека сум паметен зошто го земав најголемиот сендвич. Беше само леб “.

„Ми се скрши полната тегла со сол“.

„Носев шорцеви на работа минатата ноќ затоа што беше 23 степени надвор, и еве како изгледаше утрово кога се враќав од втора смена“.

„Денес ова ми се случи кога се вратив дома по уште еден 13-часовен работен ден“.

„Мислам…. не сакав да ја јадам и онака“.

„3 часот наутро е, сите спијат, а јас се обидувам да излезам од мојата соба 30 минути“.

„Кока-Колата ми експлодираше во замрзнувачот“.

„Мајка ми само што заврши со чистење на кујната, а потоа истури вреќа со чиа семе на земја.”

„За првпат косев трева оваа сезона и се заглави камен во косилката, а потоа „испука“ кон мојата влезна врата“.

„Претпоставувам дека е време за нова мелница за бибер“.