Банкар кој си го деформирал лицето и телото ја бара љубовта на неговиот живот

Некогаш, Ричард Ернандез од Тексас, САД, беше банкар и изгледаше многу поинаку. Сега има 60 години, официјално го смени името во Тијамат Легија Медуза, се смета себеси за не-бинарна личност и „вистински рептил“, откако потроши 83,5 илјади долари за трансформација на телото.

Тијамат го украси своето тело со тетоважи и пирсинг, вметна импланти во форма на рог, го пресече јазикот и ги отсече ушите. Исто така, следниот чекор е отстранување на гениталиите. Трансформацискиот љубовник верува дека ќе ја заврши својата трансформација до 2025 година. Во исто време, откако поминал 12 години сам, одлучил повторно да ја побара својата љубов.

„Идеална личност за мене би била некој кој нема тетоважи и нема модификации, моја целосна спротивност.”

Неколку фактори доведоа до тежок избор на животна патека. Американецот имал грубо детство каде бил малтретиран. И во 1997 година му бил дијагностициран ХИВ, и тој одлучил целосно да ја промени својата човечка природа. Покрај тоа, на 20 -годишна возраст, Ричард сонувал сон во кој го каснале змии, но тие не му нанеле штета, туку го вбризгаа нивниот отров, што го направил посилен. Тогаш момчето одлучило дека ова е знак дека треба да стане како нив.

„Бидејќи бев во пеколот и се вратив, претрпев толку многу суровост од луѓето, се претворив во суштество од различен вид и така на свој начин се справувам со духовната, емоционалната, психолошката болка и страдањата што продолжуваат да мачат мене во текот на мојот живот “, вели Тијамат Легија Медуза.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!