Бендот „2Be“ ги буди емоциите со нивната најнова песна „Врати се“

По успешната прва песна „100 песни“, момците од „2Be“ го објавија вториот сингл насловен „Врати се“, за која е снимен и одличен видео запис. Песната е авторско дело на браќата Тино и Љупче Стојановски.

Триото 2Be го сочинуваат Љупче Стојановски – гитара и вокал, Тино Стојановски – гитара и Синиша Зукиќ – тапани и кахон.

Изминатите години 2Be активно настапува низ Македонија со  поп пејачката Александра Јанева.