Бестрашната Русинка им пружи силен отпор на вооружените ограбувачи

Во Санкт Петербург, тројца мажи ја нападнале девојката пред влезната врата на нејзината зграда. Тие се обиделе да ѝ ја украдат чантата во која имало пари, накитот и мобилниот телефон.

29-годишната менаџерка Наталија се враќала од златара, од каде што си купила нараквица на промоција. Како што може да се види од снимката, непознатите луѓе ја чекаа пред влезната врата: маж во качулка и ја фати торбата во која имало 230 илјади рубли (околу 3300 евра), како и телефон и документи.

Наталија не се даваше – првиот напаѓач се повлече, но потоа и другите скокнаа во напад. Едниот од нив ги изгуби нервите во одреден момент, и извадил пиштол плашливец, од кој истрелаа неколку пати кон земјата. Сепак, девојката не се повлече.

За жал, ременот на торбата се скина, а разбојниците ја грабнаа и почнаа да трчаат. Но, девојката остана присебна и им ги запишала табличките на автомобилот. Полицијата брзо ја фатила бандата, сега тие се во притвор.

Прашањето е дали заради мобилниот телефон и една чанта, што и да има внатре, вреди да се ризикува животот?

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!