Бодибилдер против девојка со црн појас во Џиу Џитсу

Ако сте во дилема дали во 2020 да почнете со бодибилдинг или со некоја боречка вештина, погледнете ја прво борбата на бодибилдерот против девојка со црн појас во Џиу Џитсу.

Мажот, кој оди во теретана 6 дена во неделата и јаде само пилешко месо и брокула, е изненаден што го предизвикува ЖЕНА.