Човек започна потрага по „љубовта на неговиот живот“ која ја запознал пред 12 години на одмор

Дванаесет години откако се запознале, маж од Хал започнал потрага за да ја пронајде својата летна љубов. Џордан Скот, кој сега има 25 години, бил на рагби патување во Хал КР во Франција кога ја сретнал 13-годишната Кејти покрај базенот.

Откако неодамна ги открил љубовните писма од неговиот летен пламен – кои ги пишувал кога имал само 14 години – Скот е решен повторно да се поврзе. „Таа ме насмеа и ме смееше“, се сеќава тој.

Летната романса не траела долго бидејќи и двајцата се вратија дома во ОК; Кејти во Западен Мидлендс и Скот во Источен Јоркшир. Сепак, тие одржуваа контакт преку писма.

Во едно од писмата пишувало:

„Мојот свет светнува кога те гледам и ме тера да имам пеперутки.“

Скот рече дека повторното читање на писмата го натерало да се чувствува како да „изгубил некој близок“.

Објаснувајќи ја нивната краткотрајна романса, Скот рече: „Во тоа време останав во контакт со неа, но потоа изгубив контакт после толку долго време. Сега ги најдов овие писма, сакам да видам дали можам повторно да ја разгорам љубовта и да и поставам прашања.“

Решен да ја пронајде пропуштената врска, „скршеното срце“ Скот сподели објава на Фејсбук заедно со слики од писмата.

Тој ја напиша објавата:

„Дали некој знае Кејти од Вест Мидлендс? Контактирај ме, ќе правиме муабет, ми недостигаш се сеќавам дека бевме заедно на одмор пред околу 12 години.“

Луѓето набрзо одговорија на објавата, а некои го повикаа Скот да ја сподели приказната понатаму. Еден корисник напиша: „Стави го на Твитер Џорд, се надевам дека ќе ја најдеш својата сродна душа“.