Дали сте виделе чевли инспирани од морски чудовишта? 6 случаи кога чевлите на славните ги засенија нивните фустани

Кога Пепелашка одела на балот, самовилата и приредила прекрасна облека. Но, сепак, оваа приказна не е за фустан, туку за чевли. А во реалноста, ѕвездите често носат такви чевли што публиката заборава на костимот, а сите погледи се вперени во нивни нозе.

Ние сме фасцинирани од изгледот исполнет со ѕвезди каде чевлите го привлекуваат целото внимание. И како бонус, имаме чевли инспирирани од животни и морски чудовишта.

Зендаја и блескавата мрежа

Лејди Гага и платформата од 60 сантиметри

Зендаја и розовото море

Лил Ким и сјајните „нараквици“

Кејт Мидлтон и златен сјај

Аурора Џејмс и Глобусот

БОНУС: Александар Меквин е познат во светот на модата по чевлите од армадило.

Чевли изложени во Музејот на уметност Метрополитен. Не случајно чевлите личат на морски чудовишта: дизајнерот  замислил дека поради еколошка катастрофа, човештвото ќе оди да живее под вода и ќе мутира.