Дечкото ѝ рекол дека саботите се само за момците, па таа има една порака за него

„Штом саботите се само за момците, дали сега може и јас да ви се приклучам?“

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.