Депресијата е виновна: модел со тетоважа на целото тело ја именуваше причината за желбата да се промени до непрепознатливост

Популарна австралиска блогерка, чие тело има над 100 тетоважи, ја именува причината за нејзината желба да се промени до непрепознатливост. Моделот Амбер Лук (26) објасни дека како тинејџерка се соочила со депресија и ја изгубила самодовербата. „Првата тетоважа ја направив на 16 години. После тоа, почувствував дека мојата самодоверба се подобри и решив да продолжам да го покривам телото со цртежи “, сподели таа.

Значи, девојчето покри 98 проценти од телото со тетоважи, вклучувајќи го и очното јаболко. Покрај тоа, таа ги истегна тунелите во ушите, го подели јазикот, ги прободе усните, челото, носот, гениталиите и градите, ги зголеми градите и во нејзиното лице вбризга полнила со ботокс и хијалуронска киселина.

Според Лук, болката за време на сесијата за тетовирање ја направила морално посилна. „Прво боли како пекол, но учиш да се справиш со болката и да станеш посилен. Замислете: седите на сесија, ве пробиваат со игла и се навикнувате на тоа и така научите да се спротивставувате на животните пречки “, вели таа.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!