Девојка изгубила 45кг без професионална помош и сега споделува како ѝ успеало такво нешто

Не постои лесен начин да изгубите тежина еднаш засекогаш, но оваа девојка ги воодушеви сите со својата приказна. Шели Бишоп, студентка од Австралија, не била свесна дека фотографиите од нејзината трансформација ќе добијат 10.000 лајкови за еден ден. Таа отиде од 110кг на 65кг за 6 месеци, бидејќи разви сопствена програма за исхрана за која многу луѓе станаа љубопитни.

Претходно работата на Бишоп предизвикувала да јаде брзо и евтино

Промените што довеле до тоа Бишоп да изгуби 45кг започнале пред 2 години кога работела како менаџер во студио за снимање во Сиднеј. Таа сподели дека доживеала години на доцни ноќни смени кои поттикнувале лоша исхрана со евтина и достапна храна како тестенини, хамбургери и пица, како и недостаток на вежбање.

Таа одлучила да го промени својот живот откако во нејзиниот станбен комплекс се отворила теретана

Theената сподели дека започнала да бара видеа на Интернет и истражувала тренинзи и планови за готвење, но признала дека не дошла до диетичар или тренер. Бишоп откри дека порано, сметала дека треба да исфрли јаглехидрати и да прави многу кардио за да ослабне, но како што се покажа, таа научила дека јаглехидратите биле многу корисни се додека ги користела во правилен план за оброк за нејзиниот тип на тело, здравје , и цели.

После неколку месеци напорна работа и посветеност таа се спуштила на 65кг

Во август, Бишоп ја сподели пред / по сликата анонимно на Редит, не сфаќајќи дека тоа ќе привлече стотици коментари од корисниците на Редит кои бараат да ја знаат нејзината „тајна“.

Сега Бишоп ја споделува својата секојдневна рутина со своите следбеници

Таа предлага идеи за дневни планови за оброци на својот Инстаграм. Еве еден пример:

  • Протеински овес за појадок
  • Туна со урда и домат на колачи од кафеав ориз заедно со јогурт како закуска
  • Врап со пилешка салата со јајца за ручек
  • Чоколаден протеин, бадемово млеко и банана како шејк после тренинг
  • Бифтек со кафеав ориз и грав за вечера