Девојката на Илон Маск, Грајмс ги покажа новите „гребаници од вонземјани“ тетовирани на нејзиниот грб

Девојката на Илон Маск, Грајмс, ја претстави својата нова тетоважа на грбот.

Во неделата, талентот позади хитовите како „Обливион“, која на почетокот на оваа година откри дека сака да помогне во создавањето на човечка колонија на Марс, го откри своето ново „мастило“, што го опиша како „убави лузни од вонземјани“.

Гримс (33), со вистинско име Клер Елиз Баучер, на Инстаграм објави фотографија од тетоважата која ѝ го покрива целиот грб, со нежни бранови врежани во нејзината кожа со употреба на бело мастило – поредок стил за тетоважи.

Нејзините „вонземски“ стилови доаѓаат по нејзиниот партнер, најбогатиот човек на светот, Елон кој откри амбициозен план за селење на луѓето на Марс до 2026 година – седум години пред НАСА да има намера да спушти астронаути на Црвената планета.


Во објавата, таа напиша: „Немајѓ добар слика, затоа што боли премногу и треба да спијам хаха, и ќе биде црвено неколку седмици, но ќе биде убава лузна од вонземјанин“.

Тетоважата е дизајнирана од Нуси Кверо и уметник за тетовирање, познат како Твик Т на Инстаграм, бидејќи го означила дуото во објавата.

Белите тетоважи се сметаат за посуптилна уметничка форма отколку вообичаените црни или обоени тетоважи и е неопходно да ги изработи квалификуван уметник.

Ознаките ќе исчезнат многу побрзо отколку со другите тетоважи, бидејќи тие се густи по нивната конзистентност, но се многу лесно пигментирани.

Белите тетоважи честопати ќе предизвикаат подигнат изглед бидејќи густото мастило предизвикува лузни под кожата.

Минатиот месец, Гримс се огласи на Инстаграм, за да ги изрази своите вонземски интереси среде тековните напори на нејзиниот партнер да овозможи патување на Марс.

Ѕвездата, која има син со извршниот директор на SpaceX, Маск, 49, напиша во натписот: „Подготвена да умрам со црвената нечистотија на Марс под моите нозе Starbase Tx“