Добитник на лотарија кој го потроши своето богатство повторно се ожени со својата поранешна сопруга

Озлогласениот добитник на лотарија Мајкл Керол, кој го потроши своето богатство од 9,7 милиони фунти за алкохол, дрога и бордели, повторно се ожени со својата поранешна сопруга, која го остави откако ја изневери со проститутки.

Мајкл (38) имаше само 19 години кога го погоди џекпотот вреден неколку милиони долари во 2002 година, откако купи билет од 1 фунта.

Но, добитникот на лото, кој во тоа време работеше како собирач на ѓубре во Норфолк, своето богатство го потроши на алкохол, дрога, брзи автомобили, патувања и секс забави, а до 2013 година банкротираше и добиваше бенефиции.

Неговиот животен стил, исто така, брзо го прекина бракот со сопругата Сандра Ајткен, сега 38. Таа го обвини својот сопруг дека спие со проститутки.

Сепак, двојката повторно се венчаше на интимна церемонија минатата недела и сега наводно водат тивок живот во Белфаст.