Двајцата синови го нападнаа убиецот на нивната мајка во судница

Насилството во судовите е строго забрането, но кој може да ги обвини синовите, кога пред нив седи убиецот на нивната мајка. Токму тоа им се случи на Ентони Дис (30) и Џером Стјуарт Дис (23) кога се соочија со осомничениот Дејл Вилијамс во округот Мехонинг, Охајо (САД). Овој човек ја познавал нивната мајка, ја киднапирал, ја однел во пустелија и ја застрелал.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!