Експлозијата во Бејрут ѝ го уништи денот на венчавката на оваа невеста, во моментот додека правеше фотосесија

Денот на венчавката се вели дека е најсреќниот ден во животот на секоја жена и маж, но животот не оди секогаш според планираното. Особено го промени колосекот на животот на луѓето страшната експлозија во Бејрут, Либан, која однесе многу животи, повреди илјадници и предизвика тага и болка кај милиони луѓе. Видео од невеста која среќно и задоволно позира за свадбената фотосесија е еден од разочарувачките моменти за тоа како во еден миг светот може да се сврти наопаку. Младенците од бајка завршија во страшен кошмар.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!