Еве како би изгледале познатите личности без шминка на најгламурозните настани

Познатите личности на најгламурозните настани се трудат да ја имаат најдобрата шминка и иако им се воодушевуваме на убавината сите добро знаеме дека не изгледаат така во секојдневниот живот.

Постојат безброј апликација за разубавување на фотографиите, со најразлични ефекти за измазнување на лицето, додавање руменило, контури, кармин, но ретко на кој би му текнало да побара апликација која ја отстранува шминката. Но, сепак таква апликација постои и се нарекува MakeApp и овој пат ни помага да ги видиме познатите личности без шминка.

Емилија Кларк

Анџелина Џоли

Џенифер Анистон

Џенифер Лоренс

Бела Хадид

Рита Ора

Никол Кидман

Викторија Бекам

Кети Пери

Скарлет Јохансон

Кејт Мидлтон

Бритни Спирс

Меланија Трамп