Еве како изгледаат 10 топ модели од рекламите за скапи парфеми во реалниот живот

Се чини дека секогаш избираат најатрактивни мажи и жени за рекламирање на скапите парфеми и доволно е само да ве погледнат од екранот и да добиете желба да го купите парфемот.

Но, тие изгледаат гламурозно само во рекламите, во реалниот живот се обични девојки и момци кои сакаат да се шетаат без шминка, да се играат со милениците или пак да се возат во метро.

Кармен Кас (J’Adore, Christian Dior)

Дејвид Ганди (Light Blue, Dolce & Gabbana)

Ана Вјалишта (Chance, Chanel)

Џејсон Морган (Acqua di Gio, Giorgio Armani)

Руни Мара (L’Interdit, Givenchy)

Андрес Веленкосо (Allure Homme Sport, Chanel)

Гаспар Улиел (Bleu de Chanel Parfum, Chanel)

Принцезата Салва Ага Кан (Pink Bouquet, Moschino)

Франциско Хенрикес (Pure XS, Пако Рабан)

Бјанка Балти (Signorina, Salvatore Ferragamo)