Еве како изгледаат денес познатите актери од филмот „Спајдермен“

Беа 1970-тите, кога светот за прв пат го виде суперхеројот, со способности слични на пајакот, на екранот. Голем број на актери беа дел од филмовите за спајдермен, но некои од нив беа толку добри што секогаш кога ќе помислиме на суперхеројот првин на нив ни текнува.

Ние сакаме да ве потсетиме на филмовите „Спајдермен“ кои се снимаа во 2002 и 2004 година и да видите колку актерите се применија од тогаш.

Спајдермен, 2002 г.

Тоби Мегваер како Питер Паркер и Спајдермен

Кирстен Данст како Мери Џејн Вотсон

Вилијам Дефо како Норман Озборн и Зелениот Гоблин

Џејмс Франко како Хари Озборн

Розмари Харис како Меј Паркер

J. К. Симонс како Џ Џона Џејмсон

Џо Манганиело како Флеш Томпсон

Спајдермен 2, 2004

Алфред Молина како Ото Октавиус

Дона Марфи како Розали Октавиус

Дилан Бејкер како д-р Керт Конорс

Даниел Џилис како Џон Џејмсон

Елизабет Бенкс како Мис Брант