Еве како изгледаат познатите ѕвезди во ИСТ ДЕН на социјалните мрежи и пред објективот на фотографите

Која жена не се восхитувала на фотографии на беспрекорните лица и шминки на познатите личности? Но, совршената слика не секогаш одговара на реалноста.

И, дури и прекрасната шминка на славна личност од А-листата може да изгледа сосема поинаку во центарот на вниманието и на црвениот тепих. Првите фотографии се од социјалните мрежи кои ѕвездите сами ги објавиле, а вторите од објективите на фотографите.

Емилија Кларк

Маргот Роби

Адријана Лима

Клое Кардашијан

Ешли Греам

Емили Ратајковски

Кети Пери

Кајли Џенер

Џулија Гарнер

Никол Кидман

Карен Гилан