Еве како изгледале 10 познати парови на денот на нивната венчавка, а како изгледаат денес

Бракот, како и многу одговорни одлуки, има свои последици – и добри и лоши. Некои луѓе бракот драстично ги трансформира: менување на изгледот, навиките, хоби, па дури и поглед на светот. Додека некои луѓе си остануваат потполно исти дури и по 20 години поминати со партнерот.

Во оваа галерија најголем дел од сопружниците се во брак над 10 години и кај некои од нив има прилично видливи промени, додека други останале исти.

Викторија и Дејвид Бекам

Ангелика Варум и Леонид Агутин

Сара Мишел Гелар и Фреди Принц – Џуниор.

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас

Џејда Пинкет Смит и Вил Смит

Кели Престон и Џон Траволта

Дебра-Ли Фернес и Хју Џекмен

Синди Крафорд и Ренди Гербер

Наташа Королева и Сергеј Глушко (Тарзан)

Кристин Баумгартнер и Кевин Костнер