Еве како Шпанците во глобала се справија со обилниот снег

Голем дел од реакциите им се прилично „балкански“.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.