Фановите не можат да веруваат дека девојката на Лионел Ричи е помлада од неговата ќерка

Фановите на Лионел Ричи не можеа да поверуваат дека неговата долгогодишна девојка е всушност помлада од неговата ќерка.

Ричи (71) веќе некое време е во романтична врска со Лиза Париџи (30), се шпекулира дека парот започнал да се забавува уште во 2014 година.

Сепак нивната разлика во возраста неодамна предизвика интерес откако Ричи беше главна тема на Твитер, поттикнувајќи некои да забележат дека Параџи всушност бил значително помлад од неговата 39-годишна ќерка Никол Ричи.

Твитот што се чини го предизвика трендот гласи:

Лионел Ричи со својот партнерка, тој има 71, а таа 30, љубовта победува.

Иако Париџи е долгогодишна партнерка и не е „нова љубов“, многумина му посакаа се  најдобро на парот, а многумина забележаа дека возраста е само бројка кога станува збор за љубовта.

Едно лице објави на Твитер:

Две секунди пауза за да го игнорираме фактот дека таа најверојатно е зачната дур свирела песна на Лионел Ричи во позадина и да се концентрираме на тоа колку одлично изгледа овој човек на 71 година.

Друг напишал: „Кога телото  надвор е 71, а внатре 32“.

Претходно работела како модел и во корпоративниот сектор, но Париџи сега води блог за живот, наречен Dream Design Discover и е основач и извршен директор на брендот за  The Estate Collection, кој продава свеќи и миризливи масла.