Филипинските власти уништуваат 21 автомобил со вредност над 1,2 милиони долари

Во петокот, царинската испостава на Филипините беше предводник на истовремено уништување на 21 шверцувано возило, проценети на 1,2 милиони американски долари. Меѓу нив беше и најреткиот Мекларен 620Р, произведен во 350 единици. Багерот исто така ги уништи Бентли Континентал Флаинг Спар, Хјундаи Џенесис, Лотус Елиз, Мерцедес-Бенц СЛК, Порше 911 и Тојота Камри Солара. Истиот ден, без вмешаност на печатот, уништени се 14 теренци „Митсубиши“, кои исто така биле илегално увезени во земјата. Возилата биле испратени до земјата од страна на разни приматели и биле запленети помеѓу 2018 и 2020 година.