Фотографии што покажуваат што навистина се случува на сетовите на нашите омилени филмови

Режисерите, сценаристите и шминкерите се подготвени да направат многу за да создадат совршена слика на големото платно во која ќе веруваат милиони гледачи ширум светот. Многу често, потребни се многу часови проби, вежбање и трчање наоколу за да се создадат потребните резултати. Понекогаш, одличната актерска игра не е доволна, и потребни се трикови, одлична монтажа и многу реална графика.

Ние одлучивме да погледнеме зад сцената на популарните филмови.

Актерите во „Нинџа желки: Надвор од сенките“ мораа да носат специјални костуми со сензори за да ги доловат нивните движења.

Вака е снимана легендарната сцена од „Враќање во иднината Дел III“ кога Марти Мекфлај требаше да „патува“ во 1885 година.

Мет Дејмон на снимањето на „Марсовецот“.

За серијата „Круна“, мораа да изградат сцена што ќе биде копија од фасадата на Бакингемската палата.

Уметниците работат на моделот на градот што ќе биде уништен во „Терминатор 2: Судниот ден“.

Даниел Редклиф на снимањето на „Хари Потер и Реликвиите на смртта: Дел 2“.

Ребека Фергусон е на мотор кој е на подвижна платформа на сетот на „Мисија: Невозможна – Нечесна нација“.

Џос Видон, режисер на „Одмаздници: Ерата на Ултрон“ му покажува на Џереми Ренер како да држи лак и стрела.

Лаура Дерн, Сем Нил и Стивен Спилберг на сетот на „Џурасик Парк“.

Актерот Мартин Фримен на последниот ден како Билбо Багинс во „Хобит: Битката кај петте армии“.

Познатата сцена каде Џек ја спасува Роуз во „Титаник“, не изгледала толку добро зад сцената.