Ѓоковиќ со солзи го заврши натпреварот во Њујорк

За многумина најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ не успеа да дојде до трофеј на Ју-Ес Опен, по финалниот пораз од Данил Медведев (0-3).

И покрај неверојатната поддршка од трибините, каква што немало додега, Ѓоковиќ не успеа да го победи фантастичниот Русин.

По се изгледа дека емоциите го совладаа Ноле бидејќи беше виден како лее солзи по натпреварот во Њујорк