Госпоѓата отишла со конкретни барања во салон за убавина (виц)

Во салон за убавина.
– Сакам маникир како на Бритни Спирс, фризура како на Анџелина Џоли, педикир како на Наоми Кемпбл…
– А лицето како на Жерар Депардје ли да го оставиме?