Има еден брутално (не)искрен хороскоп од 1979 година кој урнебесно ги навредува сите знаци

Сите сме виновни што еднаш и повеќе ги проверуваме нашите хороскопи. Дури и оние што не веруваат во нив, прочитале што носи иднината барем еднаш од љубопитност. Овој хороскоп од 1979 година кој случајно го пронашла една жена и со споделила на Твитер е еден од поинтересните кои ќе ги прочитате.

Првата фотографија е од весникот во кој е објавен хороскопот, а подолу можете да ги видите „прогнозите“ за секој хороскопски знак посебно, преведени. Внимавајте ако лесно се навредувате или пак ви е непријатен црниот хумор…

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Имате инвентивен ум и сте склони да бидете прогресивни. Многу лажете. Ги правите истите грешки повеќепати затоа што сте глупави. Сите мислат дека сте кретен.

Риби (19 февруари – 20 март)

Имате бујна фантазија и често мислите дека ве следат ФБИ или ЦИА. Немате никакво влијание врз вашите пријатели и луѓето ве критикуваат затоа што ја наметнувате својата моќ. Вие немате самодоверба и вообичаено сте гомнар.

Овен (21 март – 19 април)

Вие сте пионерски тип и мислите дека повеќето луѓе се кретени. Имате краток темперамент, нетпеливи сте и ги презирате советите. Вие сте недоделкани.

Бик (20 април – 20 мај)

Вие сте практични и упорни. Имате решеност да работите како ненормални. Повеќето луѓе мислат дека сте тврдоглави и со глава на бик. Вие сте ништо освен проклет комунист.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

Вие сте брз и интелигентен мислител. Луѓето ве сакаат затоа што сте бисексуалци. Склони сте да очекувате премногу за премалку. Ова значи дека сте скржаво копиле/кучка.

Рак (2 јуни – 22 јули)

Сочувствителни сте и ги разбирате проблемите на луѓето што ве прави наивни. Вие секогаш ги одложувате работите. Затоа секогаш ќе бидете на социјално и нема да вредите скршена пара. Сите во затвор се ракови.

Лав (23 јули – 22 август)

Вие се сметате за роден лидер. Други мислат дека сте идиот. Повеќето лавови се насилници. Вие сте залудни и не можете да толерирате искрени критики. Вашата ароганција е одвратна. Лавовите се крадци и (пиип) и поголемиот дел од времето го поминуваат бакнувајќи огледала.

Девица (23 август – 22 септември)

Вие сте логички тип и раздор на омраза. Ова [пикнувањето] им е одвратно на вашите пријатели. Вие сте неемотивни и честопати заспивате додека е*ете. Девиците се добри возачи на автобуси и макроа.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Вие сте уметнички тип и тешко вие со реалноста. Ако сте машко вие сте нула. Повеќето жени кои се вага се ку*ви. Сите ваги умираат од венерична болест.

Скорпија (23 октомври – сега 21)

Најлошите од сите. Вие сте расипани во бизнисот и не може да ви се верува. Ќе го достигнете врвот на успехот заради вашиот целосен недостаток на етика. Вие сте совршен кучкин син. Повеќето скорпии се убијци.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Вие сте оптимисти и ентузијасти. Имате невнимателна тенденција да се потпрете на среќа бидејќи немате талент. Поголемиот дел од стрелците се алкохоличари. Никсон е стрелец. Не вреди да се троши дел од денот на вас.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Вие сте конзервативни и се плашите да ризикувате. Во основа сте кукавица. Никогаш не постоел Јарец кој бил некој важен. Треба да се убиете.