Како изгледаа идолите од минатите и сегашните генерации на иста возраст

Кога ги разгледуваме албумите од минатото и ги гледаме фотографиите на нашите мајки и баби, ние честопати почнуваме да мислиме дека младите луѓе од тие години изгледале посериозно и постаро од овие денес. Можеби тоа едноставно се должи на модерната техника на фотографија или поради шминката, облеката и фризурите. Некои луѓе тврдат дека се` е поврзано со психолошката перцепција.

Ние ќе ви покажеме како изгледале идолите во минатото во споредба со оние денес па вие одлучете која генерација има подобар вкус.

Натали Портман и Мили Боби Браун

Џек Николсон и Том Хидлстон

Брижит Бардо и Маргот Роби

Витни Хјустон и Ријана

Марлон Брандо и Џони Деп

Барбра Стрејсенд и Лејди Гага

Џејмс Дин и Тимоте Шаламет

Мајкл Џексон и Џастин Бибер

Клаудија Шифер и Бела Хадид

Џенифер Лопез и Дуа Липа

Ален Делон и Роберт Патинсон

Елизабет Тејлор и Кристен Стјуарт