Ќерка на милионер е пронајдена мртва, а нејзиното момче ѝ нуди на полицијата бизарна причина

Момче на ќерка на милионер тврди дека девојката починала како резултат на се*с игри. Сепак, истрагата многу се сомнева во верзијата на младиот човек. На крајот на краиштата, тој ја познавал жртвата само неколку месеци, а парите на нејзината сметка би биле одличен начин за покривање на неговите долгови.

22-годишната ќерка на британски милионер, Ана Рид, се запознала со 32-годишниот Марк Шатцл во Тајланд. Тие започнале романса и патувале заедно во повеќе земји Виетнам, Сингапур, Обединетите Арапски Емирати, но патувањето во Швајцарија било фатално за младата наследничка. Само два месеци по средбата со Марк, таа била пронајдена мртва во 501 -та соба во хотелот Ла Палма Ау Лак во Муралто.

Марк повикал полиција и брза помош и цело време соработувал. Според него, Ана починала за време на се*сот. Наводно, девојчето сакало „погрубо“

„Фрлив пешкир околу нејзиниот врат и почнав да ја бакнувам. Но, таа сакаше повеќе, па ги ставив рацете на крпата и притиснав” – Марк Шатцл.

Марк ја убедувал полицијата дека Ана водела многу дрзок начин на живот: таа сакала се*с клубови и сакала да пие. Но, оваа позиција во никој случај не се согласува со добиените докази и со исказите на сведоците. Гостите на хотелот кои се пријавиле во собите во близина претходниот ден слушнале врисоци од собата 501. И извиците немале никаква врска со сексуалните задоволства.

„Слушнав како се крши стакло и некој фрла мебел низ собата. Девојчето плачеше. Таа рече: ‘Ме убиваш!’ Или ‘Ме измачуваш.’ Дури и мислев да одам да кажам нешто, но одлучив дека е премногу опасно“- еден од гостите на хотелот.

Марк имал и мотив за напад. Човекот има огромни долгови и знаеше дека неговата партнерка не страда од недостаток на средства – сите тие два месеци таа плаќала за патувањата. Покрај тоа, во собата била пронајдена скриена банкарска картичка. Сметката имала 25 илјади фунти.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!