Костим за капење со кој нема да изгорите на плажа

Руската марка измисли костими за капење за рамномерен тен. Рускиот бренд Rodasoleil измисли костими за капење за рамномерен тен и ги изненади луѓето. Според веб -страницата на производителот, ткаенината за костими за капење Rodasoleil ја штити кожата од негативните ефекти на сонцето со иста моќ како и кремите за сончање со заштитен фактор 30.