Кристијано Роналдо е подобро чуван од познатите политичари, неговото обезбедување служело во Авганистан

Кристијано Роналдо и неговото семејство ги штитат браќа близнаци кои служеле во елитната единица на специјалните сили во Авганистан.

Фудбалерот (36) кој потпиша за Манчестер Јунајтед по втор пат во август, беше виден како е чуван од браќата, додека се подготвуваше да патува во Швајцарија со тимот за натпревар од Лигата на шампионите во септември.

Еден од близнаците исто така беше забележан на почетокот на овој месец на роденденската забава организирана од Џорџија Родригез за нивната ќерка Алана Мартина (4) во Мадрид.

Телохранителите се браќата Серхио и Хорхе Рамалхеиро, поранешни војници кои се бореле во Авганистан пред да се приклучат на единицата за заштита на португалската полиција која ги штити судиите и политичарите.

Безбедносниот тим на Кристијано го привлече вниманието кога близнаците го придружуваа до аеродромот во Манчестер на почетокот на кампањата на неговиот тим во Лигата на шампионите против швајцарскиот тим Јанг Бојс.

Фудбалската ѕвездата, која неодамна објави дека девојката Џорџина е бремена со близнаци, вели дека презел чекори за да го засили своето обезбедување откако бил предупреден дека може да стане „магнет“ за криминалните банди.

Во минатото, Кристијано беше чуван од поранешен ММА борец.

Нуно Марекос го штитеше фудбалерот додека тој сè уште играше за Реал Мадрид.