Мајка и нејзината 6-годишна ќерка пресоздаваат облека од црвениот тепих која ги надминува оригиналите

Секое мало девојче сонува да стане позната поп-ѕвезда или топ-рангирана манекенка, но обично овие соништа бледнеат со времето. Алја Чаглер од Турција одлучи дека не го сака ова за своето мало девојче, Стефани.

Така, користејќи само материјали околу нејзиниот дом – како хартија и пластични кеси, таа започна да пресоздава комбинации од црвениот тепих за да ја облекува и фотографира нејзината ќерка. Погледнете некои од нејзините најдобри трансформации:

Сририта Џенсен

Зендаја

Ен Хатавеј

Џиџи Хадид

Жанел Монае

Ванеса Хаџенс

Кара Делавињ

Лејди Гага

Кортни Кардашијан

Ријана

Тејлор Свифт

Бијонсе

Наоми Вотс

Меган Маркл

Пријанка Чопра