Мажите секогаш ќе бидат мажи! Децата ѝ прават финти на пејачката без да ги примети

Сега е време да ја откријат мистеријата зошто жените носат фустани, а мажите не :).

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.