Многу тажна видео порака од повреден дечко за девојката која го откачила

Текстот на песната е „Не е важно, ќе најдам некоја како тебе…“

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.