Морничави фотографии прикажуваат како секојдневно ескалираат немирите во САД

Низ градовите во САД повеќе од 1 недела има протести и немири кои наликуваат како сцена од некој хорор филм. Од еден на друг брег протестите се одвиваа низ американските градови, најголем дел во чест на Џорџ Флојд невооружен црнец кој почина кога полицаец, белец, со коленото му го притисна вратот.

Градовите ја активираа Националната гарда за да дојдат и да го контролираат хаос и насилство што се случува низ улиците. Еве како изгледа „анархијата“ низ САД:

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!