Најпопуларните 20 содржини на Мотика во 2019

Како што е ред, на 1 јануари ви ги прикажуваме содржините кои ви направија најголем мерак во изминатата година.

20.

12 стрипови во кои ќе се препознае секој кој барем еднаш се „вљубил до уши“19.

Сине ај кажи што ѝ рекол Волкот на Црвенкапа?18.

Жената на плажа прв пат му го покажува на мажот новиот костим за капење што си го купила17.

Газдата тајно ја снима куќната помошничка како со мерак си ја работи работата16.

Неговата поранешна девојка му фрлила киселина во лицето и го ослепила, а сега тој се ожени со неговата хероина15.

Фатена на дело: Душо, покажи ми што гледаш на телефонот!14.

Човекот си нарачал кутија шрафцигери од Кина преку интернет, па ќе ви покаже што му испратиле за неговите 3500 денари13.

Донaлд Трaмп во опуштено издание со згодна девојка на улица12.

Атрактивната Тијана нема да ви дозволи да трепнете 12 минути, додека пробува костими за капење11.

Мажот се опуштил на плажата со телефонот в раце, а не знае дека го снима моментот пред својата смрт (3 дел)


10.

Бес на патот: Опасниот тепач заедно со неговата жена застанаа да се тепаат на автопатот, но малку погрешија при изборот на жртвите9.

Конечно се најде некој фраер да му врати на турскиот сладоледџија со иста мерка8.

Полска дама на одмор во Грција: Ова е формулата за да се биде во центарот на вниманието!7.

Играње по ритам какво што ниту една девојка не извела до сега6.

Девојката се вратила од одмор со неколку убоди на раката, а откако станале големи и испакнати, отишла на доктор5.

Во Босна е снимен најсреќниот човек на планетата! Еве го видеото!4.

Двајца квадарчани откопаа вистинско богатство под рушевините во едно градилиште (ВИДЕО)3.

15 видови на туристи според кои дури и без зборови може да се дознае од која држава доаѓаат2.

Мајка на ученик ќе ви раскаже што се случило за време на давањето на свидетелствата во едно скопско средно училиште1.

Девојка испрати селфи со момчето на нејзините родители од одморот во Турција, но заборави дека нешто „ѕирка“


Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.