Надреален гол во последните секунди каде што среќата ја игра главната улога

Натпреварот помеѓу Филаделфија Јунион и Хартфорд Атлетик, од Лигата на Јунајтед Фудбал, втората лига на САД, беше обележан со надреален гол кога останаа само неколку секунди до 90 минути. Двете екипи беа израмнети со два гола кога голманот на тимот од Филаделфија се обиде да му ја даде топката на соиграч … но Дени Барера ја истегна десната нога назад за да го пресретне додавањето и на крајот постигна гол … од петицата.