Не можете ни да претпоставите што се крие зад оваа симпатична јапонска ученичка (6 слики)

Кога ќе ја видите оваа јапонска ученичка, ни на крај памет не ви паѓа дека девојчето под слоевите шминка и лажните трепки крие таква тајна што ќе ве остави без зборови. Подготвени сте да ја запознаете?

Се испостави дека ова не е девојче, туку 42-годишен маж. Да, згора на тоа и татко, чие име е Такума Тани.

Од детството, момчето било склоно кон уметност, па почнал да оди на часови по пеење и во музичко училиште на пијано. Со текот на годините, сè му одело од рака, па на 28 тој станал пејач во позната група.

Но, на 34 години, тој одлучил драстично да си го промени животот и да се претвори во минијатурна ученичка.

Да, тој изгледа младо и женско и тоа е негов уметнички израз.

Преправањето во девојче е лесно за него – висок е 162 см, а тежок 47 килограми.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!