Неверојатни антиквитети од минатото кои го издржаа забот на времето

Нашите срца можат да чукаат на посебен начин кога ќе најдеме некој добро зачуван антиквитет, кој изгледа како да е направен само за нас, иако е постар и од нас самите. Тоа е како да пронајдете мало богатство! Исто така многу луѓе ги обновуваат ваквите работи и им даваат нов живот.

Скулптура на викторијански дух што излегува од античко огледало. Сјае во темница!

Рачно изработена блуза, изработена од свила и античка јака од тантела

Еден стар тапан сега има нова цел како саксија за цвеќе.

„Сега сум горд сопственик на оваа везена чанта од 1930-тите, таа доаѓа дури и со оригиналната чанта за парички!“

„Супер-скапо 200 долари, но тотално вреди. Од продавница за антиквитети во близина на мојата куќа. Секоја ‘книга’ е фиока. Јас сум заљубен.”

Зачудувачки фустан од раните 1960-ти. И има џебови!

Пронајден во продавница за антички мебел и се продава како „уметнички предмет од полиестер“

Само што го наследив комплетот за колачиња на баба ми од 1950-тите.

Стара, метална, џебна листа со намирници.

Француски парфем „L’Orange Variee“, 1925. Се состои од 8 емајлирани стаклени шишиња претставени како реални делови од портокал.