Ние споредивме како изгледаат 11 познати ѕвезди на постерите за филмовите, а како во живо

За да го постигнат својот идеал, повеќето жени се подготвени на сѐ: да поминат часови во фитнес сала, да се исцрпат со диети, редовно да одат во козметичари и во продавници за облека во која ќе изгледаат попривлечно.

Но, понекогаш за да станете поубави, доволно е само компетентна обработка од квалификуван уметник во Фотошоп. Точно, секогаш постои ризик од претерување, и тогаш ќе биде тешко да се погледнат напорите на графичкиот уредник без забуна или смеа.

Кристен Стјуарт – Самрак

Мелиса Мекарти – Полицајци во здолништа

Натали Портман – Црниот лебед

Кира Најтли – „Пиратите од Карибите: Проклетството на црниот бисер“

Сигурни Вивер – Срцекршачи

Алиша Викандер – „Ограбувачка на гробници: Лара Крофт“

Ен Хатавеј – Патници

Мишел Фајфер – Злобница

Гвинет Палтроу – Ајронмен 2

Џуд Ло – Капетан Марвел

Бонус: Кира Најтли – Кралот Артур