Одењето дома со другарите после забава на филипинскиот остров Самар е невозможна мисија

Но, е многу забавно за гледање и фаќање сеир.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.