Овој млад дечко тежел 150 килограми и решил да направи промена, за прв пат во животот да облече помала облека од XXL!

Кога човек е цврсто решен да направи нешто, ќе го направи. Па така и дечково успеа во намерата да облече маица со големина М.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.