Овој Британец може да се претвори во било која позната личност и неговите вештини оставаат без здив

Алексис Стоун е светски познат британски уметник, може да се пофали со скоро 880.000 следбеници на Инстаграм, кој продолжува да го преплавува Интернетот со своите вештини за шминкање. Самоукиот уметник може да се претвори во било која позната личност. Меѓу нив се и Анџелина Џоли, Џенифер Анистон, џулија Робертс, Адел, Били Ајлиш и Мадона.