Пластичен хирург открива како би изгледале 10 познати личности доколку старееле како „обичните луѓе“

Во светот на славните, времето навистина работи поинаку – без разлика колку години имаат тие секогаш изгледаат убави, млади и свежи. Затоа козметичкиот хирург од Лондон, д-р Џулијан Де Силва, реши да открие како би изгледале сега познатите холивудски starsвезди, ако стареат како „просечни жени“.

За да го направи ова, тој го користеше својот софтвер „Future Face“ за да анализира 10 стари фотографии од познати личности и да додаде некои нормални знаци на стареење кои би можеле да се појават на нивните лица во текот на 20 години.

10. Џенифер Анистон

9. Џенифер Лопез

8. Никол Кидман

7. Аманда Холден

6. Тес Дали

5. Рене Зелвегер

4. Салма Хаек

3. Кејт Бланшет

2. Кетрин Зета-Џонс

1. Кајли Миног