Полицијата проба да ги растера демонстрантите против мерките во Мелбурн

Низ целиот свет има протести против мерките што се донесуваат, а во Мелбурн во оваа рунда победија демонстрантите.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!