Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп изгледа решил да промени професија и да стане дел од светот на професионалниот бокс

Доналд Трамп и неговиот син ќе коментираат две од најголемите боксерски борби оваа година, поради некоја причина.

Присуството на поранешниот претседател на САД во сите наши животи е многу поретко овие денови, со оглед на неговата неограничена забрана за Твитер. Сепак, тој ќе биде во ушите на љубителите на боксот во сабота навечер, на 11 септември.

И Трамп и неговиот син Трамп џуниор ќе го коментираат главниот настан на „Трилер фајт клуб“ од хотелот „Хард Рок“.

Евандер Холифилд ќе се врати во рингот по 11-годишна пензија за да се соочи со UFC легендата Витор Белфорт. Витор првично требаше да се бори против Оскар де ла Хоја, но беше принуден да се повлече откако беше позитивен на КОВИД-19.

Дејвид Хеј, исто така, се враќа во борба против Џо Фурние, ова ќе биде неговиот прв меч од 2018 година.

Андерсон Силва ќе се бори против Тито Ортиз, а Трамп ги повикува сите да се вклучат и да гледаат.

„Сакам големи борци и големи борби. Со нетрпение очекувам да ги видам и оваа сабота и да ги споделам моите мисли за настаните во рингот. Вие нема да сакате да го пропуштите овој специјален настан “, вели Трамп.

Децении пред да стане претседател, Трамп работеше на промовирање на голем број борби на Мајк Тајсон и други боксери во 1980 -тите и 90 -тите години во неговите казина во Атлантик Сити, Њу Џерси.