Поранешниот ракометар на Вардар, Михаил Чипурин, фатен на дело како заедно со неговата жена вандализира двор во Москва

Видеото е во продолжение, а руската полиција изготви записник за настанот и не соопшти други детали. Михаил Чипурин има освоено 10 титули првак на Русија и 1 олимписко злато.