Познати личности кои се исто толку згодни денес, како што беа и порано

Многу филмски актери ја започнуваат својата кариера на многу рана возраст. Поради ова ние сме во можност да ја видиме еволуцијата на нивната работа, нивниот карактер и нивниот изглед. Многу актери го подобрија изгледот и ја задржаа својата харизма со текот на годините, а тоа е добитната комбинација што ги прави овие момци неодоливи.

Џејсон Мамоа

Бен Афлик

Мет Дејмон

Џејк Гиленхал

Џерард Лето

Давид Бекам

Крис О’Донел

Џони Деп

Бред Пит

Том Круз

Леонардо Дикаприо

Џорџ Клуни

Мајкл Б Џордан

Роберт Дауни Џуниор

Зек Ефрон

Крис Еванс