Преплашената баба фотографираше „демон“ кој стои над креветот на неjзините внуци

Преплашена баба моли за помош откако фотографираше „демон“ како стои над креветот на нејзиното внуче, само неколку дена откако почна да го слуша малото дете како предупредува невидлив натрапник да „си оди“.

Тори Мекензи (41) постави камера во куќата на нејзиниот син по поплаките дека неговата двегодишна ќерка Амбер Мекензи разговара со некој или нешто среде ноќ.

Бабата ја проверила апликацијата на својот фотоапарат четири дена подоцна и пронашла слика на фигура, која стои неколку сантиметри од нејзиниот седуммесечен внук Мајкл Мекензи, со „рог на главата и долги канџи“.

„Суштеството“ е фатено како стои гледајќи нагоре непосредно пред 3 часот по полноќ, а Тори инсистира дека откритието ја натерало да се плаши за животот на нејзините внуци.

Кога се обидува да ја ослободи куќата од „злото присуство“ со палење масла, таа тврди дека се отвораат и затвораат плакари и завеси, а музиката почнува да свири сама по себе.

Мајка на пет деца ја сподели својата приказна преку страница за паранормални искуства на Фејсбук за да побара совет, оставајќи ги корисниците згрозени и исплашени, а многумина ја предупредуваа да ја продаде куќата, додека други се согласуваат дека изгледа „демонски“.

Исплашената баба возврати на оние кои тврдат дека сликата мора да биде лажна, инсистирајќи дека таа само сака да го заштити своето семејство и нема техничко знаење како да ја измени сликата.

Семејството има снимено топчиња како лебдат околу спалната соба на децата, но новата слика, фотографирана во Јануари, го натера Рајан да ги изнесе Амбер и Мајкл од нивната соба.

Тори, од Лас Вегас, Невада, САД, рече: „Беше толку шокантно кога го видов. Морав да погледнам два пати. Првото нешто што го видов беше рогови на главата, па веднаш мислиш дека е ѓавол или демон“.

„Сите спиеја, па не можеше да биде мојот син или неговиот партнер“.

„Рајан ги исели децата од нивната соба и сега спијат во неговата соба. Ништо лошо не им се случило, но факт е дека може во иднина“.

„Двегодишното дете не се плаши од фигурат и мисли дека тоа е нејзина пријателка, но една вечер и рече да„ отиде “.

„Јас не сум толку талентиран кога станува збор за технологијата да ја лажирам фотографијата и не ја споделив на мојата страница за да не изгледа како да се обидував да привлечам внимание од неа“.

Тори вели дека двокреветното кондо е старо само 20-тина години, па затоа е изненадена што ќе има толку темно присуство.

Отсекогаш ве мачеле големите прашања? Верувате дека светот не е толку едноставен и дека постојат и работи кои не ги гледаме? На вистинското место сте. Посетете го каналот Мистерии и урбани легенди.