Реакциите на Турците кога го гледаат вечното дерби Галатасарај – Фенербахче

Галатасарај извојува значајна победа од 3:1, а целата драма се одвиваше на крајот на мечот.

Ова се навивачите на Фенербахче кога нивниот тим во последните 10 минути прими 2 гола.