Сакав да ѝ направам финта на мојата другарка, но не очекував дека има друштво

Нејзиниот дечко ја отвори вратата и оваа глетка нема да ја заборави додека е жив :).

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.